O wygodzie korzystania z płatności cyklicznych
26 kwietnia 2020Każdy z nas wie, że rachunki i różnego rodzaju comiesięczne zobowiązania potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. Wcale nie chodzi o ich wysokość, tylko konieczność załatwiania...
Raport Identity Theft Resource Center wyraźnie pokazuje, że w ciągu ostatnich lat regularnie zgłaszano przypadki masowych naruszeń bezpieczeństwa danych, które dotknęły miliony konsumentów. Wśród wszystkich przypadków naruszeń do najczęstszych należały te związane z danymi kredytowymi i bankowymi, narażając informacje finansowe wielu użytkowników. Warto zatem zwracać uwagę na poziom bezpieczeństwa naszych transakcji internetowych.
Mimo, że najważniejsze korporacje, instytucje finansowe i sprzedawcy uznali bezpieczeństwo płatności za swój najważniejszy priorytet, konsumenci w dalszym ciągu powinni uważać i zwracać uwagę na najbardziej aktualne informacje dotyczące ochrony ich danych w procesie płatności. Zwracaj uwagę na nowe rozwiązania w zakresie płatności online, które proponowane są przez takie firmy jak PayPal, które chronią twoje dane przez cały rok.
Narzędzie to pozwala nie tylko odciążyć kieszenie, ale także zapewnia spokój w trakcie dokonywania transakcji. PayPal oferuje jedno z najbezpieczniejszych i wiodących na świecie rozwiązań z zakresu portfeli mobilnych, których transakcje podlegają nieustannemu monitoringowi. Warto podkreślić też, że transakcje zabezpieczone są najwyższej jakości szyfrowaniem.
Rosnąca liczba e-transakcji wymaga od użytkowników zapewnienia bezpieczeństwa informacjom przechowywanym na urządzeniach, przez które dokonują płatności online. Podczas gdy portfele mobilne zapewniają wysoką ochronę, w dalszym ciągu jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo w razie kradzieży lub utraty naszego urządzenia. Wówczas najłatwiejszym rozwiązaniem jest zabezpieczenia telefonu poprzez utworzenie hasła.
W trakcie zakupów w sieci, wiele osób martwi się ryzykiem związanym z dzieleniem się informacjami karty kredytowej. PayPal jest bezpieczną alternatywą dla płatności kartą kredytową lub debetową, zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Przy dokonywaniu już samej płatności warto również upewnić się, że strona na której dokonuje się zakupu, jest bezpieczna. Z łatwością można to sprawdzić po jej adresie URL, który zawsze powinien zaczyna się od Hypertext Transfer Protocol, czyli po prostu HTTP. Jeżeli na jego końcu znajduje się "s" oznaczające "secure", to znaczy, że strona jest chroniona w dodatkowy sposób i pozwala na bezpieczne przesyłanie informacji płatniczych.
Komentarze