O wygodzie korzystania z płatności cyklicznych
26 kwietnia 2020Każdy z nas wie, że rachunki i różnego rodzaju comiesięczne zobowiązania potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. Wcale nie chodzi o ich wysokość, tylko konieczność załatwiania...
Nowe narzędzia zwiększają bezpieczeństwo i niezawodność transakcji kartowych, a trzeba przyznać, że liczba konsumentów dokonujących zakupów przy użyciu kart kredytowych lub debetowych stale rośnie. E-klienci oczekują bezpiecznych, łatwych i szybkich płatności nie tylko podczas dokonywania codziennych zakupów za pomocą swoich kart, ale również w trakcie podróży zagranicznych. Pomimo wysiłków zmierzających do ograniczenia oszustw poprzez technologię chipową EMV, oszuści wciąż szukają nowych sposobów na kradzież danych z kart płatniczych. Chociaż istnieją alternatywne formy płatności dla podróżnych, takie jak gotówka, czeki podróżne czy karty przedpłacone, opcje te wiążą się ze sporym ryzykiem kradzieży i wysokimi kosztami.
Konsumenci doceniają łatwość transakcji za pomocą kart, dlatego ich wykorzystanie w czasie podróży zagranicznych rośnie. Inną zauważalną zmianą zachowania konsumentów jest korzystanie z urządzeń mobilnych przez podróżnych. Używają ich nie tylko do komunikacji. Bardzo często smartfony stają się podstawowym źródłem informacji lub narzędziem, za pomocą którego turyści dokonują płatności. W jaki sposób technologia może pomóc w zmierzeniu się z wyzwaniami dotyczącymi podróżowania, jednocześnie korzystając ze zwiększonej przewagi technologii mobilnych? Na obszar płatności mobilnych wkroczyła geolokalizacja.
Technologia geolokalizacji została opracowana przez Visa w 2015 roku, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę użytkowników kart. Technologia ta integruje się z aplikacją mobilnej karty kredytowej wydawcy i umożliwia lokalizację transakcji kartą poprzez lokalizację telefonu użytkownika. W ten sposób operator płatności posiada więcej danych o transakcjach. Może łatwiej podjąć decyzję o zatwierdzeniu transakcji lub zablokować ją, gdy płatnicy dokonują zakupów bezprawnych.
Umożliwienie geolokalizacji zarówno w kraju, jak i za granicą może pomóc w uniknięciu zakłóceń w korzystaniu z kart płatniczych, złagodzić wyzwania związane z podróżowaniem i zmniejszyć obawy dotyczące zagranicznych zakupów.
Po włączeniu usługa korzysta z mobilnych danych geolokacyjnych w czasie rzeczywistym, dopasowując lokalizację urządzenia do lokalizacji transakcji w czasie krótszym niż milisekunda. Technologia ma ograniczony wpływ na żywotność baterii urządzenia mobilnego i użycie danych. Nie jest zależna od numeru telefonu, co umożliwia użytkownikowi telefonu zmianę karty SIM podczas podróży, a nawet wyłączenie transmisji danych. Technologia wymaga połączenia z siecią bezprzewodową lub Wi-Fi, co najmniej raz dziennie, aby odebrać sygnał lokalizacji.
Komentarze