O wygodzie korzystania z płatności cyklicznych
26 kwietnia 2020Każdy z nas wie, że rachunki i różnego rodzaju comiesięczne zobowiązania potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. Wcale nie chodzi o ich wysokość, tylko konieczność załatwiania...
W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy wiele usłyszeć o ciekawym rozwiązaniu płatniczym, jakim są płatności cykliczne. Jest to usługa, która funkcjonuje podobnie jak opcja polecenia zapłaty, jednak te metody płatności różnią się między sobą tym, że przelew w ramach polecenia wychodzi z rachunku osobistego, a płatność cykliczna dokonywana jest z rachunku karty bankowej użytkownika. W celu uruchomienia usługi, jaką jest polecenie zapłaty należy albo osobiście udać się do usługodawcy, któremu chce się w ten sposób płacić, albo odwiedzić jego stronę internetową i podać wszystkie dane znajdujące się na karcie. Bardzo często zdarza się, że konieczność ta stawała się źródłem kłopotów i rodziła różnego rodzaju obawy dotyczące bezpieczeństwa przekazywanych w ten sposób poufnych informacji. Właśnie dlatego opracowano bardziej przyjazny sposób, jakim są charakteryzowane w artykule płatności cykliczne.
Ogólnie rzecz ujmując płatności cykliczne polegają na regularnym obciążaniu karty płatniczej właściciela o sumę, ustaloną przez niego wcześniej z usługodawcą. Poprzez zastosowanie płatności cyklicznych, klienci nie muszą już pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych opłat, a sam sprzedawca otrzymuje niewątpliwe udogodnienie w postaci regularnych i terminowych wpłat, otrzymywanych za oferowaną usługę. Jest to więc niezwykle wygodne rozwiązanie, które o płaceniu za prąd, Netflixa, Internet, abonament czy siłownię będzie pamiętać za klienta – wszystko robi się samo!
Zdecydowanie do największych zalet płatności cyklicznych należy zaliczyć to, że wszystkie kolejne transakcje poza pierwszą robią się same! Po prostu to usługa inicjuje ustalony cykl kolejnych płatności, które nie są wywoływane przez płacącego, ale bezpośrednio przez aplikację danego przedsiębiorstwa. W praktyce oznacza to tyle, że tylko za pierwszym razem użytkownik zmuszony jest do podania danych swoich i karty. Kolejnym krokiem jest konieczność wybrania opcji oraz kwotę cyklicznej wpłaty, po czym wszystko zostaje zapisane na stałe w systemie. Od tej pory, w następnych miesiącach czy też tygodniach, płatność będzie dokonywała się automatycznie w wyznaczonym terminie. Jeśli opłaty są dokonywane nietypowo, czyli np. raz na trzy miesiące, nie ma żadnego problemu z takim ustaleniem trybu pracy usługi. Oczywiście najpowszechniej wykorzystywana opcja to ta z comiesięcznym dokonywaniem opłat, ponieważ w tym trybie najczęściej płacimy za rachunki czy abonament.
Zasada działania płatności cyklicznych czyni je nie tylko wygodnymi, ale również wysoce bezpiecznymi. Otóż każdy użytkownik usługi może na bieżąco śledzić swój przepływ płatności, co oznacza, że na jego koncie w historii transakcji płatności cykliczne są każdorazowo zapisywane. W ten sposób użytkownicy mają wgląd do swoich płatności zarówno na komputerze, urządzeniach mobilnych czy bezpośrednio w oddziale swojego banku. Warto dodać, że mimo korzystania z płatności cyklicznych, wciąż możemy otrzymywać faktury na dotychczasowych zasadach. Chodzi o to, że sama usługa zdejmuje z nas ciężar pamiętania o comiesięcznych rachunkach i opłatach za różnego rodzaju usługi.
Płatności cykliczne są idealne dla podmiotów prowadzących działalność sieciową, która wymaga zapłat subskrypcyjnych, ponieważ pozwalają na regularne obciążanie karty kupującego. Dodatkowo, umożliwiają przekazanie w zleceniu płatności harmonogramu obciążeń w cyklach różnych, to jest dziennym, tygodniowym czy też miesięcznym. Jest to więc świetne wyjście dla wszelkiego rodzaju branż, które prowadzą abonamentowe udostępnianie swoich usług.
Komentarze