O wygodzie korzystania z płatności cyklicznych
26 kwietnia 2020Każdy z nas wie, że rachunki i różnego rodzaju comiesięczne zobowiązania potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. Wcale nie chodzi o ich wysokość, tylko konieczność załatwiania...
Do najpopularniejszych form płatności internetowych w Polsce należą przelewy elektroniczne. Nie dziwi to w czasach, kiedy praktycznie każda osoba posiada konto internetowe w swoim banku. Co więcej, platformy takie jak Dotpay oferują szeroki dostęp do przelewów elektronicznych. Wśród nich znajdują się zupełnie automatyczne szybkie transfery PayByLink oraz półautomatyczne e-przelewy.
Razem z dynamicznie rozwijającą się sytuacją na rynku internetowym, istnieje coraz większa potrzeba rozwoju odpowiednich metod płatności. Chodzi o takie narzędzia, które byłyby szybkie i tanie oraz przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Do potrzeb handlu elektronicznego przystosowano już tradycyjne formy płatności tworząc ich wirtualne odpowiedniki. Warto jednak zaznaczyć, że stworzono również zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania dotyczące metod płacenia online. Dzisiejsze e-płatności nie używają tylko i wyłącznie kanałów internetowych, ale również komórkowych. W ten sposób e-konsumenci mają coraz większy wachlarz metod płatności w sieci. Dzisiaj scharakteryzujemy dwa popularne sposoby płacenia online.
Usługa PayByLink polega na pełnej integracji procesu płatności z danym systemem bankowym. W sytuacji, gdy dochodzi do finalizowania zakupu wszystkie dane przelewu są wypełniane automatycznie, a ich edycja jest zupełnie zablokowana. W ten sposób kupujący nie jest zobowiązany do ręcznego wprowadzanie danych a jakakolwiek pomyłka jest niemożliwa. Co więcej, realizacja płatności tym kanałem trwa zaledwie kilkanaście sekund.
E-przelew to rozwiązanie, które zostało stworzone specjalnie dla klientów banków, nie oferujących jeszcze w obecnej chwili funkcjonalności e-transferu. Płacąc e-przelewem po zalogowaniu klient trafia na swoje konto w danym banku. Bezpośrednio na ekranie pojawia się gotowy do potwierdzenia formularzem przelewu. Klient nie musi wpisywać danych odbiorcy, numeru jego rachunku bankowego, kwoty oraz opisu transakcji, ponieważ dane te są wypełnione automatycznie. Jedynym zadaniem użytkownika będzie sprawdzenie poprawności tych danych. Tak jak w przypadku innych przelewów wykonywanych w serwisie transakcyjnym banku, użytkownik będzie musiał potwierdzić płatność, wpisując jednorazowy kod ze swojej karty kodów, przesłany SMS-em bądź wygenerowany przy użyciu tokena.
Komentarze