O wygodzie korzystania z płatności cyklicznych
26 kwietnia 2020Każdy z nas wie, że rachunki i różnego rodzaju comiesięczne zobowiązania potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. Wcale nie chodzi o ich wysokość, tylko konieczność załatwiania...
Przelew bankowy, szybki przelew, karta płatnicza, płatność telefonem to najpopularniejsze sposoby zapłaty za zakupy dokonywane online. Tak przynajmniej wynika z przygotowanego przez e-Izbę raportu “M-commerce. Kupuję mobilnie”. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący najpopularniejszych form płatności online. Przeczytaj go koniecznie!
Zacznijmy jednak od tego, że urządzenia mobilne szturmem zdobyły serca użytkowników i na dobre zagościły w niemal każdej dziedzinie życia. Oczywiście nie inaczej jest w przypadku zakupów - telefon i tablet nie tylko służą podejmowaniu decyzji na temat wyboru produktów, ale też przeprowadzają nas przez proces zakupowy oraz płatności.
Wiele osób zastanawia się jednak jak płacimy najchętniej. No cóż, nie da się ukryć, że najczęściej używaną przez polskich e-konsumentów formą płatności są z całą pewnością przelewy bankowe, które cieszą się uznaniem niemal 2/3 respondentów. Poza tym warto wspomnieć także o tym, że 59% badanych chętnie korzysta z szybkich przelewów, a 31% wybiera płatność kartą płatniczą.
Interesując jest także zestawienie panowie kontra panie, bowiem okazuje się, że płeć nie ma zbyt dużego wpływu na formy płatności wybierane w zakupach mobilnych. Generalnie rzecz ujmując różnice zaznaczają się w przypadku takich form jak płatność sms czy aplikacją mobilną, które swoich amatorów znajdują głównie wśród mężczyzn.
Warto jest także spojrzeć na zależność taką jak wiek, a forma płatności. Przede wszystkim bez względu na wiek konsumenta, liderami nadal pozostają przelew bankowy i szybkie przelewy. Pomimo to warto jednak zauważyć, że nowoczesne formy płatności, takie jak szybkie przelewy, czy płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnych są najszybciej przyswajane i adaptowane przez osoby w wieku 35-44 i 25-34 lata. Generalnie rzecz ujmując również w tych grupach wiekowych występuje największa liczba form płatności - 2,2 formy i 2,4 formy na osobę. Wśród najmłodszych konsumentów dużą popularnością cieszą się płatności za pobraniem.
Musisz także wiedzieć, że najczęściej używaną przez polskich e-konsumentów formą płatności są przelewy bankowe, które cieszą się uznaniem niemal 2/3 respondentów. Poza tym widać wyraźnie, że osoby nie kupujące wielokanałowo (a więc najczęściej kupujące za pomocą laptopa / pc) wykorzystują najmniej z oferowanych na rynku metod płatności, a zdecydowanie preferowaną przez nich metodą jest klasyczny przelew. Natomiast kupujący wielokanałowo stosują już szersze spektrum oferowanych rodzajów płatności, a szybkie przelewy są w tej grupie prawie tak samo popularne jak klasyczne przelewy.
Komentarze