SSklep internetowy
Porównanie szybkich płatności sklepu internetowego
17 września 2017
Obecnie już ponad połowa Polaków dokonuje zakupów w sieci. E-klienci tłumaczą, że taka metoda nabywania towarów jest zdecydowanie szybsza i wygodniejsza, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu. Stwarza to więc ogromną szansę dla właścicieli sklepów internetowych, którzy mogą łatwo zdobywać nową klientelę. Nie jest to jednak łatwy biznes, a spore wyzwanie, ponieważ zainteresowanie i zadowolenie e-konsumenta należy utrzymać tak, aby stał się naszym lojalnym partnerem.
Stale rośnie liczba otwierających się sklepów internetowych. W sieci mamy do czynienia ze sprzedawcami posiadającymi już doświadczenie w tradycyjnym, stacjonarnym handlu oraz z przedsiębiorcami, którzy skupiają się wyłącznie na handlu elektronicznym. Skoro mowa o handlu, to nie może się obyć bez płatności, w tym wypadku –elektronicznych płatności. Dzisiaj oferowanie szerokiego wachlarza płatności elektronicznych jest zupełną podstawą dla tych e-sklepów, które chcą przetrwać na rynku. Współcześni klienci cenią sobie przede wszystkim prostotę, szybkość oraz łatwość dokonania transakcji.
E-płatności – co to jest?
Pod hasłem transakcji internetowych rozumiemy wszelkie płatności za produkty i usługi, których dokonuje się za pośrednictwem Internetu. Płatności elektroniczne stanowią absolutną podstawę handlu internetowego. Samych metod płatności internetowych jest kilka. Najbardziej tradycyjną są przelewy bankowe. Coraz częściej jednak e-konsumenci decydują się na korzystanie z bardziej nowoczesnych metod, jak płatności z wykorzystaniem wirtualnego portfela czy na zasadzie nowoczesnych systemów pay-by-link. Ich zaletą jest wyjątkowa prostota oraz szybkość. Tradycyjny przelew bankowy sprawia, że klient musi samodzielnie wprowadzać wszystkie dane do formularz, co zawsze wiąże się z ryzykiem pomyłki. Do tego przelew taki dochodzi na konto sprzedawcy najczęściej kolejnego dnia, co opóźnia realizację zamówienia. Wspomniane nowoczesne e-płatności automatyzują cały proces tak, że transakcja jest realizowana za pomocą kilku kliknięć, a sprzedawca od razu otrzymuje informację o dokonaniu płatności, przechodząc do wysyłki towaru.
Różne systemy płatności internetowych
Do najpopularniejszych systemów płatności internetowych należą PayI, DotPay oraz Przelewy 24. PayU oferuje wiele kanałów płatności, jak przelewy elektroniczne, płatności kartą, e-raty, PayPal, SMS Premium czy płatności mobilne. Nowi klienci pierwsze 3 miesiące będą korzystać z prowizji 0% przy obrocie do 50 tys. złotych. Po tym czasie warunki zmieniają się w zależności od obrotu. Może to być od 30 35 groszy za transakcję. Do tego dochodzi opłata aktywacyjna 199 złotych. W systemie DotPay obowiązuje system prowizyjny, który ustalany jest w trakcie indywidualnych konsultacji z klientem. DotPay dysponuje takimi kanałami płatności, jak przelewy internetowe, płatności kartą, płatności mobilne, SMS Premium oraz e-raty. Kolejny system już od 12 lat współtworzy polską branżę e-commerce. Mowa o serwisie Przelewy24, który w tej chwili zapewnia swoim partnerom największy wybór metod e-płatności i stale poszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania. Można śmiało powiedzieć, że Przelewy24 wyznaczają kierunki rozwoju polskiego e-handlu.
Komentarze