SSklep internetowy
System płatności w sklepie internetowym - jak wybrać najlepszy?
22 sierpnia 2017
Dzisiejsza sytuacja na rynku e-handlu wyraźnie pokazuje, że szybki transfer gotówki za pomocą serwisów płatności to rozwiązanie, którego od e-sklepu oczekuje zdecydowana większość użytkowników. E-konsumenci cenią sobie obecnie proste i szybkie działania, a ekspresowe płatności za pośrednictwem serwisów płatności online pozawalają im na komfortowe i łatwe zakupy. Podpowiadamy więc jak wybrać najlepszy system płatności w sklepie internetowym.
Polacy bez obaw korzystają z innowacyjnych form płatności za zakupy w sieci. Serwisy, jak PayU, PayPal, DotPay czy Allpay są powszechnie znane i używane. Z badań rynku wynika również, że stale rośni liczba klientów, którzy płacą za towary czy usługi kupowane w sieci kartą kredytową lub regulują należności za pomocą SMS-a.
Okres oczekiwania na przelew
Każdy e-sprzedawca powinien dobrze rozważyć tę kwestie. Okres oczekiwania na przelew jest bowiem bardzo ważnym czynnikiem. Otóż, wszystkie płatności elektroniczne działają na zasadzie konta przejściowego, co oznacza, że należność ze wszystkich zamówień najpierw trafi na konto integratora, czyli systemu płatności online. Wówczas e-sklep jako usługobiorca, zleca wykonanie przelewu na swój rachunek bankowy. Wszystko więc zależy od tego, jaki model biznesowy przyjmie nasz sklep. Np. w modelu „drop shippingu”, okres oczekiwania na przelew jest wręcz decydujący w wyborze odpowiedniego operatora. Pamiętaj również o tym, że oferta jedno, a rzeczywistość drugie, dlatego poszukaj najpierw opinii na temat danego operatora właśnie pod kątem czasu oczekiwania na przelew. Możesz również poprosić o listę obsługiwanych placówek i skontaktować się z jedną z nich z prośbą o przesłanie referencji.
E-transfer
Jest to również ważny czynniki wyboru operatora. Istnieją e-transfer automatyczny i półautomatyczny, przy czym pierwszy polega na tym, że klient kupujący towar zostanie przeniesiony na witrynę, na której wybiera swój bank, loguje się na konto i zatwierdza transakcję. W przypadku drugiego klient samodzielnie wypełnić dane na formularzu przelewu. Należy zaznaczyć, że e-transfer półautomatyczny jest przestarzały i klienci zdecydowanie bardziej preferują e-transfer automatyczny, który eliminuje ryzyko błędnego wpisania danych.
Prowizje
Przeglądając oferty zauważysz, że wielu operatorów chwali się wyjątkowo niską prowizją. W ten sposób próbują zachęcić do skorzystania ze swoich usług. Zgoda, prowizje są najczęściej niskie, jednak nie dla wszystkich banków! Często popularne placówki bankowe są drogie, gdzie prowizja waha się między 0,9 a 2,8% za jednorazowy przelew. Pamiętaj więc, że warto dokładnie zanalizować koszty obsługi przez system płatności online pod kątem rachunku całościowego.
Komentarze